Magazín

Co je mediace a jak vám může pomoci?

Daň z převodu nemovitosti zanikla. Co to znamená pro vás?

Od 1. ledna roku 2014 z českého právního řadu nadobro zmizela formulace „daň z převodu nemovitosti“. Byla totiž nahrazena formulací novou a to „daní z nabytí nemovitých věcí“. Co všechno nová daň mění a jaké podmínky musíte v případě změny vlastnictví nemovitosti splnit? Výčet nejdůležitějších změn najdete v následujících řádcích.

Je kamera v autě legální? Na co můžeme záběry použít?

Pořídit si kameru do auta a dokumentovat provoz na silnici či poškození zaparkovaného vozu je stále oblíbenější. Neporušujeme však tím zákon a k čemu můžeme pořízené záběry použít?

Do restaurací a hospůdek se řítí nový zákon omezující prodej alkoholu!

V návaznosti na loňskou metylalkoholovou aféru, která si v Česku vyžádala desítky lidských životů, odhlasovali senátoři novelu živnostenského zákona, která stanoví prodejcům alkoholických nápojů přísnější podmínky provozu.

Pokud vám český stát způsobí duševní újmu, na náhradu máte ČAS JEN PŮL ROKU!

Právo na omluvu od státu za nemajetkovou újmu se promlčí po půl roce. Platí to i ve chvíli, kdy za psychické ublížení požadujete peněžní náhradu.

Ztratili jste doklady, nebo vám je ukradli? Jak z této šlamastiky? Poradíme vám

Ztratili jste, nebo naopak našli peněženku? Nebo vám ji ukradli? Do maléru vás mohou dostat všechny varianty.

Konec byrokracie: Strom na zahradě si už můžete pokácet bez povolení

Majitel zahrady už nemusí žádat o povolení pokácet stromy, které se nachází na jeho pozemku, řekl ve středu ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).

Chtějí po vás poslat okopírovanou občanku, nebo rodný list? Obrovský hazard!

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) varuje občany před zasíláním kopií osobních dokladů poštou nebo e-mailem.

Důchodkyni se podařilo porazit ŠMEJDY!

Místo výletu do Karlovy Studánky vzala společnost i-Rest seniorku na předváděcí akci, kde si pod nátlakem koupila hrnce za několik desítek tisíc korun.

Neuvěřitelná drzost ŠMEJDŮ! Víme, jak se snažili ohýbat zákon tentokrát

Nestoudnost některých pořadatelů předváděcích akcí, takzvaných šmejdů, nezná hranic.

Víte, KOLIK PIV si můžete dát na kolečkových bruslích a kolik na kole?

Výlet na kolech a odpočinek na zahrádce u restaurace s vychlazeným pivkem? Dokonalý odpočinek, ale pozor, může se vám pěkně prodražit.

MALÍ KRIMINÁLNÍCI. Víte, kolik zločinů ročně spáchají děti?

Děti do 15 let vloni spáchaly dvě vraždy a další zločiny, celkem to bylo 1463 trestných činů, což je více než procento z celkové kriminality v České republice.

Jak postupovat při nahlášení škody pojišťovně po záplavách? Tady je několik rad

Záplavy, které postihly Česko, za sebou kromě jiného zanechají obrovské škody na majetku. Jak tedy postupovat v případě, když chceme škody nahlásit své pojišťovně?

Češi si půjčují stále méně, počet předlužených však neklesá

Češi si půjčují stále méně, počet předlužených však neklesá

Lidí dlouhodobě neschopných splácet své dluhy neubývá ani v situaci, kdy zájem o půjčky klesá a zadlužuje se stále méně občanů. Letos navíc významně stoupla průměrná nesplacená částka, vyplývá to z pondělních informací inkasních agentur.

Ombudsman varuje: Psát do inzerátu „práce v mladém kolektivu“ je diskriminace

Ombudsman varuje: Psát do inzerátu „práce v mladém kolektivu“ je diskriminace

Inzeráty s volnými místy, které nabízejí "práci v mladém kolektivu", mohou být podle ombudsmana Pavla Varvařovského diskriminační vůči občanům z hlediska jejich věku. Podle něj by se seriózní firmy a personální agentury měly tomuto slovnímu obratu v budoucnu zcela vyhnout.

Odvoz odpadu se lidem i firmám několikanásobně prodraží! Už na to vzniká zákon

Odvoz odpadu se lidem i firmám několikanásobně prodraží! Už na to vzniká zákon

Lidé a firmy by mohli v budoucnu platit za odvoz a likvidaci odpadů několikanásobně víc než doposud. Se zvýšením poplatků za skladování totiž počítá zákon, který v současnosti připravuje ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Odsouzení zákonodárci přijdou o plat i náhrady, Lex Pekárek prošel sněmovnou

Odsouzení zákonodárci přijdou o plat i náhrady, Lex Pekárek prošel sněmovnou

Poslanci a senátoři, kteří budou odsouzení k nepodmíněnému trestu, už nebudou mít nárok na plat, náhradu výdajů či naturální plnění. V pátek o tom rozhodla Poslanecká sněmovna, nyní zákon míří do Senátu.

Konec tučných pokut od mobilních operátorů za vypovězení smlouvy

Konec tučných pokut od mobilních operátorů za vypovězení smlouvy

Klienti mobilních operátorů, kteří vypovědí smlouvu na dobu určitou před jejím vypršením, nebudou už muset platit celý zbytek paušálů, které již nevyužijí. Poslanci ve středu schválili zákon, podle něhož se bude muset platit maximálně pětina této sumy.

Čeho se Češi teď nejvíce bojí?

Čeho se Češi teď nejvíce bojí?

V současnosti mají Češi největší obavy ze ztráty zaměstnání, strach má více než polovina lidí (53 procent). Skoro stejně se bojíme nemocí a úrazů (52 procent). Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury GfK, Consumer Panel Services, který byl zveřejněný ve středu.

Poslanci si sice vypracovali etický kodex, řídit se jím však nebudou

Poslanci si sice vypracovali etický kodex, řídit se jím však nebudou

Etický kodex poslance, jehož znění vypracovala příslušná pracovní skupina pod vedením vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM), by měl začít platit až od příštího volebního období, některých svých autorů se tak již nedotkne. Kodex má obsahovat například zákaz uzavírat dohody, které by poslance zavazovaly jednat v soukromém zájmu jiné osoby a mohly by ohrozit jeho svobodu hlasování.

<< < 1 2 > >>